Profil spoločnosti

Našou silou je schopnosť a ochota vyhovieť požiadavkám. Naším mottom je s úsmevom zodpovedať všetky otázky. Naše pokrytie dodania tovaru, je všade, kde sa nachádzate. Našu kvalitu získate vo všetkých produktoch, ktoré u nás kúpite. Naša spoločnosť, je najlepšie riešenie pre všetko, čo potrebujete.


Čo je eD´ system Slovakia, s. r. o.

Spoločnosť eD' system Slovakia s.r.o. je distribučná spoločnosť, ktorej hlavným zameraním je poskytovať svojim obchodným partnerom komplexné služby v oblasti IT technológií. Je členom skupiny eD´ Group, ktorá okrem Slovenska pôsobí i v Čechách a Poľsku. Vieme ponúknuť celý rad obslužných služieb nielen pre našich odberateľov ale i dodávateľov. Naša niekoľkoročná história je zárukou stability a úspešnosti pre všetkých partnerov. V distribúcii produktov a služieb spolupracujeme nielen s veľkými a strednými partnermi, ale pokrývame i rozsiahlu sieť drobných podnikateľov a živnostníkov. Vďaka tomu, že spĺňame všetky potrebné predpisy a normy sme držiteľom certifikátu ISO 9001 : 2000. Aj keď na slovenskom trhu je ešte stále dominantnou voľbou cena daného zariadenia, my sa už niekoľko rokov zameriavame i na rad doplnkových služieb. Z nich sú najviac preferované: dostupnosť tovaru, spôsob financovania, rýchlosť vybavovania reklamácií a samozrejme komplexnosť ponuky.


Kto je eD´ system Slovakia, s. r. o.

Spoločnosť zamestnáva 120 ľudí (stav k 22. 07. 2013). Sídlo má v Bratislave. Aby sme boli, čo najbližšie k našim zákazníkom, sú im k dispozícii naše predajné teamy i v Banskej Bystrici, Košiciach a Žiline.

Obchodné oddelenie, ktoré sa zaoberá denným obchodom, pozostáva z viac ako 40. pracovníkov. Naša firemná filozofia je zameraná nielen na predaj, ale i na služby, ktoré sú s predajom spojené, máme 11 pracovníkov s technickým vzdelaním a skúsenosťami, ktorí poskytujú technickú podporu a to nielen predpredajnú ale i po uskutočnení predaja.

Kto sú naši zákazníci

Spolupracujeme s viac ako 6 500 aktívnymi zákazníkmi. Veľká časť našich partnerov zabezpečuje komplexné dodávky výpočtovej techniky do štátnych organizácií, bánk, poisťovní a veľkých podnikov. Táto skupina zákazníkov má nielen profesionálny prístup, ale vyznačuje sa predovšetkým schopnosťou pokryť všetky potreby zákazníka (dodávky riešení na kľúč) a to vo vysokej kvalite. Obsluhou širokého spektra konečných spotrebiteľov sa zaoberajú naši menší partneri, ktorí k nami dodávaným produktom pridávajú vlastnú pridanú hodnotu. Stredná časť našich partnerov je „chameleón“, ktorý vie veľmi flexibilne zareagovať na požiadavky stredných, menších, ale i časť veľkých konečných spotrebiteľov.


Distribútor s najširším portfóliom

Spoločnosť eD' system Slovakia, s.r.o. je v súčasnosti autorizovaným distribútorom najväčšieho počtu značiek. V našom produktovom portfóliu nájdete produkty značiek: Hewlett–Packard, Acer, Microsoft, Canon, Toshiba, Asus, Lenovo, Samsung, Xerox, Oracle, Western Digital, LG, Kingston, IBM, OKI, APC, AMD, Nikon, Logitech, D-link, 3Com, Novell, APC, Epson, Sony, Symantec, Creative, Philips, Olympus, Dicota, Kerio, Lexmark, Belkin, MSI, NEC, Novell, Panasonic, Frontier, Konica Minolta, Symbol, Zyxel, Allied Telesis, PQI, Reflecta, Philips, Eaton, Intellinet a mnohých ďalších. Súčasne sme obchodným partnerom firiem Intel, Maxtor, Seagate a iných.

Našim prvoradým cieľom je uspokojiť zákazníkov čo najširšou škálou produktov, presne podľa ich želania, prípadne poradiť im kvalitnejšie, resp. výhodnejšie alternatívy.


Vlastná značka počítačov digipro

V roku 2004 sme začali s distribúciou vlastných počítačových zostáv pod značkou digipro. Ich kvalita, výborný servis a široká ponuka konfigurácii sú hlavné prednosti, pre ktoré nám počet našich partnerov v oblasti predaja digipro neustále rastie. Platnosť systému manažérstva kvality podľa normy ISO 9001 : 2000 sme rozšírili aj na oblasť montáže osobných počítačov značky digipro a v roku 2009 sme úspešne obhájili recertifikačný audit.

Môžeme sa pochváliť veľmi dobrými skúsenosťami v predaji značkových PC, ktorých predaj podporujeme rozsiahlymi marketingovými aktivitami. Hlavný dôraz kladieme na dobrú informovanosť zákazníka, školenia a rôzne zvýhodnenia. K značkovým PC samozrejme patrí vynikajúca logistika zabezpečujúca pravidelný prísun tovaru a vyškolené reklamačné a technické oddelenie pre riešenie prípadných reklamácií.


História spoločnosti

Ak sa pozrieme na našu devätnásťročnú históriu dnes, tak vidíme, že počas celého pôsobenia našej spoločnosti boli naše rozhodnutia správne a smerovali k stabilnej spoločnosti, ktorá je už niekoľko rokov číslom 1 na slovenskom IT trhu.


Klúčové zmeny :

Február 2016 - Ľubomír Očko sa stal obchodným riaditeľom enterprise
Február 2016 - riaditeľom nákupu pre volume produkty sa stal Rudolf Koubek
Január 2016 - Ronald Babiš sa stal obchodným riaditeľom SMB
Marec 2015 - novou riaditeľkou marketingu sa stala Katarína Rybáriková
Január 2015 - nákupným riaditeľom spoločnosti sa stal Maroš Goldschmidt
Január 2015 - Vladimír Mlynárčik dostal novú pozíciu vo firme ako obchodný riaditeľ. Martin Štúr sa stáva manažérom obchodnej skupiny SMB.
Október 2014 - novou finančnou riaditeľkou spoločnosti sa stala Jaroslava Korbašová
Júl 2014 - Rober Sobola dostal novú pozíciu vo firme a stal sa Business Development Manager pre Slovensko
Máj 2014 - novou finančnou riaditeľkou spoločnosti sa stala Lenka Krnová
Apríl 2014 - Peter Holba sa stal novým Sales Managerom VAD teamu
Február 2014 - obchodným riaditeľom spoločnosti sa stal Martin Štúr
Január 2014 - generálnym riaditeľom spoločnosti sa stal Kucer Peter a na pozíciu riaditeľa nákupu nastúpil Sobola Robert
Júl 2013 - generálnym riaditeľom spoločnosti sa stal Václav Novák a na pozíciu riaditeľa nákupu nastúpil Radek Průša, obaja na dočasné obdobie pôsobenia
Október 2011 - obchodným riaditeľom spoločnosti sa stal Jozef Macho
Marec 2010 - generálnym riaditeľom sa stal Július Masár
Júl 2008 spoločnosť úspešne prešla na nový informačný systém esyco
November 2007 - Integrácia BGS LEVI Slovakia a.s. do spoločnosti eD' system Slovakia, s.r.o. Spoločnosť vystupuje od tohto termínu pod novým názvom eD´system Slovakia, s. r. o.
Jún 2006 - Zmena názvu spoločnosti z BGS - Distribution a.s. na BGS LEVI Slovakia a.s.
Jún 2005 - Firmy BGS - Distribution a.s. a LEVI International a.s. vytvorili strategickú alianciu, ktorá bola podporená majetkovým prepojením oboch spoločností.
Január 2005 – zaviedli sme novú web lokalitu, ktorou chceme ešte viac zjednodušiť celý rad potrieb našich zákazníkov ako je objednávanie, vyhľadávanie produktov a informácií o nich, prehľadnosť vlastnej obchodnej agendy, B2B a B2C riešenia, porovnávanie produktov atď.
2004 – prešli sme na nový informačný systém, čím sme skvalitnili a zrýchlili vnútorný chod firmy. Získali sme certifikát ISO 9001 : 2000 na manažment kvality i na výrobu osobných počítačov digipro.
2000 - od 5.6.2000 firma BGS-Distribution a.s. zmenila svoju adresu. Presťahovali sme sa na Starú Vajnorskú do nového, väčšieho a duchu našej firmy podstatne vhodnejšieho sídla. V tomto roku sme vstúpili na trh Českej republiky pomocou našej dcérskej spoločnosti BGS distribution Czech s.r.o.
1999 všetky obchodné aktivity spoločnosti BGS-Daustrab s.r.o. prešli na spoločnosť BGS-Distribution a.s.
1996 - vďaka ponuke vynikajúcich služieb našim partnerom sa naša spoločnosť BGS Daustrab s.r.o vypracovala na stabilnú firmu s najväčším podielom na trhu s výpočtovou technikou, ktorej meno je synonymom kvality nielen pre predávané produkty, ale aj v poskytovaní doplnkových služieb.
1992 - dňa 26.mája 1992 vznikla nová firma BGS Daustrab s.r.o. s už slovenským kapitálom. BGS Daustrab, s.r.o. veľmi rýchlo vyrástla na spoločnosť s vynikajúcim vedením, zručnými a školenými zamestnancami a funkčnou distribučnou sieťou obchodných partnerov.
1990 prišla na slovenský trh rakúska firma BGS partners zaoberajúca sa predajom výpočtovej techniky. Sortiment služieb a tovaru firmy BGS partners bol veľmi široký. Bolo len otázkou času a vývoja, kedy sa firma vyprofiluje a určí si svoje postavenie na tomto trhu.