Ako a kde reklamovať

Pridelenie čísla RMA je prvým krokom úspešnej reklamácie
Pred odoslaním reklamácie je potrebné zistiť, či pre Váš chybný produkt existuje autorizovaný servis. Zoznam autorizovaných servisov si môžete overiť z originálneho záručného listu výrobku, alebo TU. Pokiaľ výrobok nemá autorizovaný servis, alebo je neopraviteľný, tak reklamáciu riešte s eD system. podľa nižšie uvedeného textu. Každý tovar, určený na reklamáciu, musí mať vytvoreré RMA číslo.

Odoslanie chybného tovaru

Reklamovaný tovar s prideleným číslom RMA zasielajte na adresu nášho partnera pod oznacenim: eD system / sklad SCHENKER s. r. o., Kopčianska 94, Bratislava, 85101.
Nezabudnite prosím, vždy viditeľne označiť zásielku prideleným číslom RMA a štítkom eD system. Ak posielate viac tovarov v jednom balíku, je potrebné tovar prehľadne označiť. Nutnou súčasťou zásielky, je priložený zoznam reklamácií, s výpisom zasielaného tovaru v jednom balíku.


Formát štítku prepravy:

Štítok eD system a.s. - reklamácie RMA "číslo"
SCHENKER s.r.o.
Kopčianska 94
Bratislava
851 01

Vysvetlivky:
Čo znamená "číslo RMA"
Číslo RMA (Return Material Autorization = autorizácia vráteného tovaru), je pridelené ku každej reklamácií produktu, ktorý je ďalej pod týmto číslom vedené v IS eD system. Pri vytvorení reklamácie, si číslo RMA uschovajte - ľahšie je reklamácia dohľadaná a kontrolovaná.
DOA reklamácie (výmena vadného zariadenia, dobropis)
eD system. Vám ponúka pri produktoch využívať tzv. DOA reklamáciu. Jedná sa o možnosť vo vybranom časovom horizonte získať automaticky nový kus, alebo opravný daňový doklad. U väčšiny produktov ponúkame uplatniť DOA reklamáciu do 3 dní. Vybrané IT značky majú túto dobu predĺženú - pozri tabuľku nižšie.

  • reklamáciu je potrebné okamžite po zavedení reklamácie odoslať eD system., inak nebudete mať nárok na DOA reklamaciu uznanú.
  • DOA reklamácie zasielajte kompletný, mechanicky nepoškodený v pôvodnom a neznehodnotenom obale.
  • DOA reklamácia sa nevzťahuje na spotrebný materiál uvedených značiek

Zvozy reklamácií

Zlepšili sme pre vás riešenie reklamácií našou spološnosťou — zvozy reklamácií.
V časti reklamačného formulára máte možnosť zvoliť si zvoz reklamácie, a tým spustiť túto službu.

Čo získate?
Predovšetkým bezstarostnosť s dopravou, ktorú zabezpečíme za Vás. Zároveň nižšiu cenu dopravy hlavne pri ťažších balíkoch.
Čo sa udeje po zvolení tejto služby?
Na druhý deň k Vám príde náš dopravca a reklamáciu od Vás vyzdvihne. Táto služba je spoplatnená jednotnou sadzbou 3 € bez DPH za jeden zvoz (maximálna váha 35 kg). V prípade, že máte v jeden deň viac reklamácií, je potrebné ich zabaliť do jedného balíka, ktorý bude mať referenciu prvej reklamácie a do balíka je potrebné priložiť súpis reklamácií, resp. ich RMA čísla. Za danú službu na konci mesiaca od nás obdržíte jednu faktúru, kde budú zosumarizované všetky zvozy.

Od kedy je táto služba dostupná?
Služba je dostupná od 16.12.2013. Stačí si zvoliť danú službu — zvoz reklamácie.

Čo s reklamáciami nad 35 kg?
Vieme Vám zabezpečiť aj zvoz ťažších produktov, radi sa s Vami skontaktujeme a dohodneme individuálnu cenu a termín.

V prípade otázok neváhajte kontaktovať náš RMA tím.


Podmienky DOA reklamácie

Firma Popis
ACER 7 dní (5 pracovných) od dátumu predaja
ASUS Notebook

zariadenie musí byť fyzicky u nás najneskôr do 7 dní od predaja na koncového zákaznika (nutné predložiť blok)

HP (vybrané produkty )

DOA reklamácie je možné uplatniť do 30 dní od predaja na koncového zakazníka. Zariadenie je potrebné zaslať do servisného strediska Swiss so žiadosťou o vystavenie DOA protokolu. V prípade otázok, prosím, kontaktujte reklamace@edsystem.cz

Lenovo 14 kaledárnych dní od predaja
Nokia 3 dni od predaja koncovému zákazníkovi
Samsung (okrem spotrebnej elektroniky) 3 dni od predaja koncovému zákazníkovi
Sony Vaio 14 dní od dátumu predaja koncovému zákazníkovi (je nutné vždy predložiť doklad o predaji koncovému zákazníkovi)
Xerox DOA reklamácie rieši servis
Toshiba 14 kaledárnych dní od predaja

* HP: na niektoré produkty HP sa vzťahuje servis na mieste priamo u zákazníka (onsite servis). Týka sa prevažne serverov, plotrov a niektorých stolných pc. Viac informácií získate cez reklamačného pracovníka, alebo produkt managera.
* Repair: reklamovaný tovar musí byť zakúpený ako nový, teda nie opravovaný (Repair), alebo ako náhrada za tovar už raz reklamovaný
* Darček: reklamovaný tovar nesmie byť darček/promo, aby bola uznaná DOA reklamácia.