MO Na všetkých zariadeniach

Dotykové ovládanie

Aplikáciu Office 2013 možno ovládať nielen klávesnicou a myšou, ale aj dotykom. Pred ovládaním dotykom je potrebné prepnúť používateľské rozhranie do režimu dotykového ovládania: dôjde k rozšíreniu pásu kariet a oddialeniu ikon nástrojov na páse kariet tak, aby bolo možné sa ich pohodlne dotýkať. Niektoré aplikácie, napr Outlook, upravuje v režime dotykového ovládania nielen pás kariet, ale pre dotykové ovládanie mierne optimalizuje aj celé používateľské prostredie.

Aplikácia Office MX

Microsoft upravuje aplikácie Office aj pre dlaždicové používateľské rozhranie Windows 8; tieto aplikácie nesú označenie MX. V tejto chvíli sú k dispozícii už voľne dostupné aplikácie OneNote MX a Lync MX, postupne budú prichádzať na trh ďalšie aplikácie Office typu MX. Aplikácie sú jednoduché, majú odlišné užívateľské rozhranie než klasické desktopové aplikácie Office a sú úplne prispôsobené dotykovému ovládaniu na tabletoch (novinkou tohto typu ovládania je tzv. radiálne menu).Více OS a Office Web Apps

Viac OS a Office Web Apps

Niektoré aplikácie nového Office budú k dispozícii na viacerých operačných systémoch. Okrem OS Windows 7 a 8 a Windows RT a Mac OS budú niektoré aplikácie Office postupne k dispozícii aj na ďalšie operačné systémy výrobcov mobilných zariadení (tabletov a telefónov). Platforme nezávislé sú aj webové aplikácie Office Web Apps, ktoré sú podporované prehliadačmi IE, Safari, Firefox a Chrome.

Zariadenia rôznych veľkostí a typov

Nový Office užívatelia môžu používať na zariadeniach mnohých typov a veľkostí. Aplikácia aj ich užívateľské rozhranie je vždy prispôsobené danému zariadeniu, aplikácie sa teda môžu líšiť ponukou funkcií aj užívateľským prostredím. Princípom vývojárov Office bolo zachovanie vernosti zobrazenie dokumentov a zachovanie podobnosti používateľského rozhrania. Najdôležitejším princípom je však zachovanie súborového formátu - jeden súbor je možné upravovať na všetkých typoch zariadení bez zmeny formátu. Pretože pri editovaní rovnakého súboru na rôznych zariadeniach nedochádza ku konverziám, môže Microsoft garantovať 100% kompatibilitu.